Jeżeli brak jest możliwości podłączenia budynku do kanalizacji, to konieczne jest korzystanie z przydomowego szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. W jednym i drugim przypadku niezbędne jest wykonanie prac ziemnych. Czym najlepiej wykonać wykopy pod szambo? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, dobierając metodę kopania oraz jakich błędów nie popełniać.

Prace ziemne w przydomowym ogrodzie? Nie musisz wykonywać ich ręcznie!

Niegdyś większość prac ziemnych np. wykopy pod fundamenty i wykopy pod szambo, wykonywano ręcznie. Obecnie nie trzeba już tracić czasu i sił na ręczne wykonywanie głębokich wykopów, bo wystarczy wynająć odpowiednio dobraną do zakresu wykonywanej pracy koparkę. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród przedsiębiorców, ale także osób prywatnych, pozwalając na szybkie i bezproblemowe wykonanie wielu prac ziemnych na każdym etapie budowy.

Ręczne wykonanie otworu pod szambo jest nie tylko czasochłonne, ale także pracochłonne, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy dysponują sprzętem dopasowanym do poszczególnych rodzajów prac ziemnych. Otwór pod przydomowe szambo może zostać wykonany za pomocą minikoparki, która doskonale sprawdzi się nawet na niewielkim terenie.

Zalety wynajęcia koparki do prac ziemnych

Dzięki wynajęciu koparki prace ziemne w przydomowym ogrodzie przebiegną szybko, sprawnie i bez niemiłych niespodzianek. Ręczne wykonanie wykopu pod szambo może zająć nawet kilka dni, a skorzystanie z odpowiednio dobranej koparki pozwoli po zaledwie kilku godzinach przystąpić do montażu zbiornika na nieczystości. Co więcej, z pomocą koparki możemy od razu pozbyć się wybranej ziemi, co jest dodatkową zaletą tego rozwiązania, a także wykonać inne roboty ziemne np. wyrównać teren posesji.